RN732BTTD4703B25
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
RN732BTTD4703B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 470 kΩ 0.1 % 125 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance470 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Height700 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V